O nas

Oddając się swej pracy mamy nadzieję, że w przyszłości nasi wychowankowie wspominając Przedszkole w Rakoniewicach, być może posłużą się słowami Roberta Fulghuma: "Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat”.

Przedszkole Rakoniewice Przedszkole Rakoniewice Przedszkole Rakoniewice

Przedszkole Różany Ogród w Rakoniewicach to miejsce, które rozbrzmiewa śmiechem i radością dzieci, przyciąga dużymi, jasnymi salami oraz rodzinną, ciepłą atmosferą. Głównym celem naszej pracy jest troska o wszechstronny, bezpieczny i radosny rozwój wszystkich naszych wychowanków. Traktujemy, każde dziecko uczęszczające do naszego przedszkola indywidualnie i podmiotowo. Nasze przedszkole daje istotny kapitał na przyszłość. Tutaj dziecko przeżywa radość i zadowolenie, poznaje smak sukcesów, przygotowuje się do aktywnego i twórczego życia. Zapewniamy dzieciom opiekę, wychowanie i naukę w atmosferze wzajemnej akceptacji. Pragniemy, aby nasze dzieci wyrosły na osoby radosne, kreatywne, samodzielne i odpowiedzialne. Bardzo ważna dla funkcjonowania naszego przedszkola jest współpraca z rodzicami, którzy są sojusznikami wszelkich przedsięwzięć podejmowanych przez nauczycielki. Wspólnie z rodzicami wspieramy rozwój każdego dziecka, zgodnie z jego potencjałem i możliwościami, pomagamy mu w odkrywaniu nie tylko otaczającego świata, ale też samego siebie, swoich zalet i mocnych stron. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych pracowników, przez te wszystkie minione lata przedszkole wypracowało swój własny styl i charakter, ceniony przez rodziców. Przedszkole w Rakoniewicach bierze czynny udział w imprezach organizowanych przez instytucje oświatowe i lokalne, konkursach i zawodach sportowych, gdzie nasze przedszkolaki nie tylko zdobywają czołowe miejsca, ale przede wszystkim dobrze się bawią. Stwarzanie warunków do harmonijnego rozwoju psychofizycznego dzieci, sprowadza się również do realizacji przez przedszkole programów i projektów o charakterze ogólnopolskim. Dziecko w naszym przedszkolu ma doskonałe warunki do kształtowania zainteresowań i zdobywania nowych umiejętności. Systematycznie organizujemy uroczystości z udziałem rodziców, dziadków, wycieczki do różnych ciekawych miejsc i spotkania wyjątkowymi ludźmi. Nasze przedszkole pięknieje z dnia na dzień. Do chwili obecnej wykonano szereg remontów i modernizacji. Nieustannie staramy się podejmować takie działania, które uczynią nasze przedszkole miejscem jeszcze bardziej miłym i przyjaznym dla dzieci.