50-lecie Przedszkola

„Przedszkole Hałabały niejedno jest w powiecie” – lecz to w Rakoniewicach ma
50-lecie”

Pod takim hasłem dnia 27.05.2012r. wspólnie z naszymi przedszkolakami, ich rodzicami, zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami Rakoniewic świętowaliśmy nasze 50 urodziny. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym. Po mszy w barwnym Jubileuszowym Korowodzie w towarzystwie Orkiestry Dętej z Rostarzewa przeszliśmy ulicami miasta do przedszkola na uroczystość otwarcia i poświęcenia nowego placu zabaw. Po krótkim powitaniu licznie zgromadzonych gości, czterolatki z grupy Muchomorki złożyły na ręce Pana burmistrza Gerarda Tomiaka serdeczne podziękowania za piękny urodzinowy prezent. Po podziękowaniach, aktu poświęcenia nowego placu zabaw dokonał proboszcz Zbigniew Stelmach. Symbolicznego otwarcia nowego placu zabaw wspólnie z Panią dyrektor Iwoną Bartkowiak dokonał Pan burmistrz Gerard Tomiak. Z tej okazji w powietrze wypuszczonych zostało 100 kolorowych balonów. Tego dnia oficjalnie otwarte zostało również małe boisko piłkarskie przy przedszkolu. Jako pierwszy gola na boisku strzelił ksiądz Marcin Lewandowski. Testu wytrzymałości nowego placu zabaw dokonał natomiast z wielkim entuzjazmem personel przedszkola. Do wspólnej zabawy na placu włączył się również Pan burmistrz Gerard Tomiak oraz pierwsza kierowniczka Przedszkola w Rakoniewicach Pani Maria Pieniężna, ich inicjatywa zaskoczyła wszystkich zebranych. Test wytrzymałości zakończył uroczyste otwarcie placu zabaw. Korowodem wspólnie z orkiestrą udaliśmy się wówczas na plac przy Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa. Piosenka „50 lat minęło” w wykonaniu personelu przedszkola rozpoczęła drugą część uroczystości – obchody 50-lecia Przedszkola w Rakoniewicach. Krótkim występem pięciolatki z grupy Żabki zaprosiły na scenę Panią dyrektor Iwonę Bartkowiak. Po oficjalnym powitaniu honorowych gości i krótkich przemowach scena znowu należała do dzieci. Najmłodsze przedszkolaki zaprezentowały się w piosence „My jesteśmy krasnoludki” zdobywając oczywiście gorące brawa. Później przyszedł czas na przypomnienie historii placówki na przestrzeni minionych 50 lat. Dla zgromadzonej publiczności zatańczyły i zaśpiewały tego dnia również dzieci z kółka muzycznego „Tańczące nutki” działającego w naszym przedszkolu. Kolejnym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego z okazji jubileuszu pt. „Takiego przedszkola jeszcze nie widziałeś”. Uhonorowana została również praca byłej już dyrekcji naszego przedszkola: p. Maria Pieniężna, p. Teresa Raniś, p. Maria Tomczak oraz p. Bernadeta Minge otrzymały z okazji Jubileuszu 50-lecia Przedszkola w Rakoniewicach pamiątkowe podziękowania za trud i prace włożone w rozwój placówki. Nie był to jednak koniec atrakcji. Na scenę zaproszona została Pani Mieczysława Rzeźnik-Adamczak jedna z najstarszych wychowanek „Ochronki dla dzieci” działającej w Rakoniewicach już w 1934r., która podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami z tego miejsca. Na tak ważnej uroczystości nie zabrakło również pieśni – hymnu przedszkola pt. „Krasnal Hałabała”, który przed laty skomponowała Pani Urszula Świtała. W tym szczególnym dniu akompaniowała naszym przedszkolakom w czasie wspólnego śpiewu. Część oficjalną zakończyła Pani Katarzyna Buda, która dla wszystkich rodziców w imieniu dzieci zaśpiewała przepiękną piosenkę pt. „Cudownych rodziców mam”. Nie był to jednak koniec naszego świętowania. Do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi zaprosił zespół ALEGRO. Impreza zmieniła się wówczas w festyn rodzinny z licznymi atrakcjami: m.in. dmuchane zamki, przejażdżki bryczką konną oraz e-maluchem Cabrio. Z okazji jubileuszu sprzedawane były premiowane nagrodami ufundowanymi przez sponsorów cegiełki na rzecz przedszkola. Wśród nagród głównych znalazły się m.in.: aparat fotograficzny, drukarka oraz dwa rowery. Odbyła się również licytacja obrazu Pani Danuty Chałupki ofiarowanego przez malarkę naszemu przedszkolu z przeznaczeniem na licytację. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zdjęć pt. „Przedszkole dawniej i dziś” ukazująca prace i rozwój placówki na przestrzeni minionych 50 lat. Wielu z nas odnalazło na prezentowanych fotografiach siebie. Zabawa była znakomita, wszyscy bawili się świetnie zarówno młodsi jak i starsi.