WIOSNA

Dodano: 2017-11-12, VIII Olimpiada Przedszkolaka

W piątek 1o listopada 2017 roku  na Hali Sportowo- Widowiskowej w Rakoniewicach odbyła się VIII „Olimpiada Przedszkolaka”.  Sportowej rywalizacji doświadczyły dziesięcioosobowe drużyny reprezentujące przedszkola z : Łąkiego, Jabłonnej, Rostarzewa, Rakoniewic i Ruchocic.

Otwarcia dziecięcej imprezy sportowej dokonał burmistrz  Rakoniewic dr Gerard Tomiak, po czym zawodnicy złożyli sportową przysięgę i z zapałem przystąpili  do sportowych zmagań. Do pierwszej konkurencji przystąpiły panie nauczycielki, opiekunki drużyn, które również musiały się wykazać umiejętnościami fizycznymi.

Przedszkolaki, biorące udział w olimpiadzie, musiały zmierzyć się ze sobą w specjalnie przygotowanych konkurencjach-  dwie konkurencje polegały na odgadnięciu zagadek przygotowanych przez komisje sędziowską , natomiast pozostałe osiem to były konkurencje sportowe. Wszystkich   uczestników zmagań do boju zagrzewała cała społeczność naszego przedszkola, klaszcząc i dopingując. Emocji nie brakowało.

Wszystkie drużyny dzielnie wykonywały wszystkie zadania.  Zwycięzcami tegorocznych zmagań po podliczeniu punktacji okazała się drużyna z Ruchocic - zajmując I miejsce. Miejsce II zajęła drużyna z naszego przedszkola,  III drużyna  z Jabłonny , IV  drużyna z Rostarzewa, V drużyna z Łąkiego.

Impreza przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze.  Przedszkolaki z wszystkich drużyn wykazały się ogromnymi umiejętnościami fizycznymi i zaangażowaniem.

Każda z drużyn otrzymała nagrody. Były również pamiątkowe zdjęcia.

Wielkie brawa dla drużyny naszego przedszkola za wysiłek i starania!

Agnieszki, Amalii, Czecha

19.04.2024 13:49